Çözüm Tasofilt!

Atık su hatlarında; Metan, Hidrojen Sülfür, Amonyak gibi çok zararlı, zehirli gazlar oluşur. Kanalizasyon bacalarından çıkan Metan gazı küresel ısınma ve iklim değişikliğine neden olurken Hidrojen sülfür gazı ise halk sağlığını tehdit ederek kötü koku sorununa neden olur. Şehirleri çevreyle uyumlu ve daha yaşanabilir bir hale getirmek için alt yapı sistemlerinden çıkan zararlı gazların atmosfere salınımını engellemek gerekiyor. Çevre dostu şehirler kurulmasını istiyorsak ve bu şehirlerde yaşamak istiyorsak; Rögar Filtreleri şart!

Neden Tasofilt ?

  • Kanalizasyon kaynaklı kötü koku sorununu %100 çözer.

  • Kanalizasyon hatlarında üreyip çoğalarak kent yaşamını olumsuz etkileyen haşere (Fare, böcek ve sivrisinek) sorunlarını çözer.

  • İlaçlama maliyetini ortadan kaldırır.

  • Salgın hastalıkların (veba, sıtma, COVİD-19) kanalizasyon hatlarından kent yaşamına yayılmasını engeller.

  • Hava arıtımı yapar, çevre ve insan sağlığına zararlı gazları önler.

  • Kanalizasyon bacalarından çıkan metan gazını filtre ederek, küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadele eder.

  • Filtre kartuşları değiştirilebilir.

  • Kolay monte edilir, uzun ömürlüdür.

Bakım maliyeti düşüktür.Kanalizasyon hatlarına dışarıdan geçen çöp, izmarit, kum gibi pislikler, bu hatların temizlenmesi aşamasında belediyelere büyük masraflar açmaktadır. TASOFİLT, rögar kapaklarından toz ve yabancı maddelerin girişini engelleyerek kanalizasyon bakım masraflarını azaltır.

Poliüretan Gövde (Çerçeve)

BASF, BAYER, DOW firmalarına ait, haşerelerin ortama yayılmasını önleyen ve haşereler tarafından zarar verilemeyen, rigit poliüretan malzemesi.

Paslanmaz çelik ayak uygulamaları için üçlü ve dörtlü 6 vidalama noktası.

Polietilen kartuş

Kartuş kovası PP100 petkim hammaddesinden üretilmiştir. Filtre içerisinde iyodürlü aktif karbon kullanılmıştır.

PASLANMAZ ÇELİK AYAK

Her filtre için 4 ayak ve 4 cıvata kullanılmaktadır. Ayaklar paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Kullanılan tüm malzemeler geri dönüşüme uygundur.

Tasofilt modelleri

NODOR

Kanalizasyon koku filtresi H₂S oluşumu az olan yaşam alanlarında kullanılmak için üretilmiştir. Özellikle siteler, okullar ve rezidanslarda ve endüstriyel atıkların kanalizasyon hatlarına geçmeyen hidrojen sülfür oluşumunun yoğun olmadığı yerlerde kullanılmak üzere üretilmiştir.

tasofilt

Medya performansı Nodor’a göre daha yüksektir. Özellikle kollektör hatlarına taşıma görevi üstlenen kanalizasyon hatlarında kullanımı uygundur. Hasaneler, üniversiteler, AVM ve geniş alanlı büyük sitelerde kullanımı uygundur.

tasofilt PlUS

Özellikle metropollerde normal kanalizasyon hatlarının birleşerek arıtma tesislerine transferi yapılan atık suların geçtiği kollektör hatlarına uygundur. Kanalizasyon içerikleri, kollektör hatlarında birleşerek yüksek yoğunlukta H₂S, merkaptanlar, nitrit oksit ve amonyak oluşumuna neden olurlar. Bu hatların havalandırılması gerekir. Havalandırma bacalarına uygulanan ürünümüz, yüksek oranda kontamine olmuş havayı temizleyerek ortama temiz havanın salınmasını sağlar. Özel sipariş üzerine üretilir.

tasofilt ultra

Çok yüksek çoğunlukta H₂S merkaptanlar, amonyak ve nitrit oksit salınımı yoğun olan noktalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Özellikle kimyasal geri dönüşüm tesisleri, atık su arıtma tesisleri, terfi istasyonları, kimyasal üreten veya işleyen fabrikalarda, petrol kuyusu atık su havuzlarında çok yüksek seviyelerde H₂S oluşur. Bu noktalarda zehirli gazın filtrelenmesi çok önemlidir. Bu tesislerin havalandırma bacalarında kullanılan Tasofilt Ultra, yüksek performansı sayesinde zehirli gazları filtre ederek ortama temiz hava salınmasını sağlar. Özel sipariş üzerine üretilir.

Montaj Aşamaları

Çelik ayakları sayesinde rögar kapağının altına kolayca yerleştirilir.

Filtre ile rögar arasındaki boşluğu sünger conta kapatır.

Filtrenin etrafındaki küçük boşluklar poliüretan köpük ile doldurulur.

Köpük dolgu malzemesi, gaz sızıntılarının ve haşerelerin kenarlardan geçişini engeller.